Bolek Polívka a Milan Lasica v pripravovanej komédií v Štúdiu L+S

Štúdio L+S pripravuje na 14. marca 2008 premiéru francúzskej komédie MÍNUS DVAJA. V réžií Juraja Nvotu sa predstaví Bolek Polívka, Milan Lasica, Petra Polnišová a Peter Šimun. Divadelné predstavenie vzniká v koprodukcii s Divadlom Bolka Polívku.

Komédia MÍNUS DVAJA je o divokom úteku z nemocnice, z práce, z domu, z manželstva, zo života. Dvaja pacienti sa rozhodnú stráviť zvyšok svojho žitia inak, ako „vylihovaním„ v nemocnici. Počas dobrodružného úteku sa stretnú s celým radom ľudských príbehov. Tehotná žena ich prosí, či by našli otca jej dieťaťa a oznámili mu, kde rodí, aby vedel, ak by sa náhodou rozhodol byť šťastný. Stretnú tanečníka, zvodcu, nevernicu, samovraha, mužov a ženy hľadajúcich a hľadaných. Až keď strácame, nachádzame. Keď nehľadáme, objavujeme. Keď sa zbavujeme, získavame.

Nová francúzska hra je výnimočnou príležitosťou pre hercov so zmyslom pre humor a darom pátrať po príčinách často absurdného ľudského konania. Hľadanie lásky, viery a nádeje v konečnom účtovaní boduje viac ako ilúzia slobody.

Mínus Dvaja
Samuel Benchetrit

Preklad : Elena Flašková
Scéna a kostýmu: Mona Hafsahl
Hudba: Ľubica Salamon-Čekovská
Réžia: Juraj Nvota

generálny reklamný partner: PPC Power hlavní reklamní partneri: Tatra banka, Eco Invest, Mondi SCP reklamný partner: Produkčný dom Forza
mediálni partneri: televízia Markíza, televízia Bratislava, Plazma media, Rádio Okey, Rádio SiTy, denník Pravda, týždenník Markíza a Žurnál, SITA, port.sk, Kam do mesta, Recar